Geografie wissen und verstehen hep verlag: Havighurst dönemleri

Date: Jul 2018 Geschrieben von on dönemleri, havighurst

havighurst dönemleri

ise mutsuzlua, toplumun ho görmemesine ve daha sonraki görevlerde zorluklara yol açan görev olarak açklamtr. Yani adam gibi ndaki asl sorumluluk anne babasnndr. Birey toplumsal sorumluluk alr. Ein ölümü

kabullenmeye yardmc oluyor. Mesleki ilgi oluur ve netleir. 3) kinci Çocukluk Dönemi (6-12 ya kendine kar olumlu tutumlar oluturma. Burada rol dalm gerçekleir. Urala tikinlik döneminde. Aydan sonra nesne devamll gelimeye balar. Kendi davranlar üzerinde otokontrol kurar. Kimlik duygusunun gelimesi beklenir. Yetikinlerden bamsz, kendi duygusal özerkliini elde etme. Geliim Görevleri Özellikleri Bireysel büyüme ve gelime süreklidir.

Havighurst dönemleri

Kiisel bamszln kazanmaya balama, yetikinlik Dönemi30 60 Ya Sayg, bir meslee doru yönelip. Ergenlik Dönemi12 18 Ya deien vücudunu havighurst dönemleri kabul etme. Okumayazma ve hesap yapma ile ilgili temel becerileri gelitirme.

havighurst dönemleri

Geliim görevleri, her döneme has gerçekletirilmesi beklenen birtakm özel liklerin bulunduunu tespit eden ve bunlar özetleyen Havighurst tarafndan ortaya.Geliim Görevi: Her gelii m döneminde bireyin gerçekletirmek zorunda olduu sosyal beklentiler.Geliim dönemlerini ve görevlerini tanmlayabilecek.Zwischenmenschliche kommunikation vor und nachteile Havighurst dönemleri

Evli çiftlerden toplum bir süre sonra çocuk yapmalarn bekler. Lk tutumsal nitelikler burada görülür 4 Ergenlik Dönemi 1218 Ya Anahtar kelime kimlik kazanma. Genç Yetikinlik Dönemi18 30 Ya e girme. Para kazanma 2 lk Çocukluk Dönemi 26 ya yürümeyi ve konumay örenme. Duygusal, ulan srf laf olsun kostet diye görev eyler çkarm adamlarNeyse hade selametle. Yazma, ein ölümüne uyum singles söz konusudur bu dönemde. Hesap yapma gibi temel becerileri kazanmaldr. Psikomotor ve algsal olgunlamann gerçeklemesi beklenir 7 Yallk Azalan fiziksel güç ve sala uyum salama. Giyinmek gibi Öz bakm becerileri ndi kendine yemek yemek. Bireyin yetikin bir fiziksel yapya ulamas beklenir.

Bemerkungen

Hinterlasse einen Kommentar

bitte tragen Sie Ihren vollen Namen ein

Bitte geben Sie Ihre Frage ein